Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/revoltage.pl/includes/menu.inc).

You are here

Czy pozwalać dzieciom grać na komputerze?

Sporo rodziców ma wątpliwości, czy ich dzieci powinny grać w gry komputerowe, czy też zupełnie zakazać im takich rozrywek. Na to zagadnienie nie ma jednej odpowiedzi, gdyż najwięcej zależy od tego, jakie gry najczęściej wybiera nasz dzieciak oraz czy poszczególna gra jest dopasowana do jego wieku itp.


gra
Author: The Bakken Museum
Source: http://www.flickr.com
Sporo osób jednoznacznie sprzeciwia się grom komputerowym, widząc w nich jedynie same wady. Jak się jednakże okazuje, pośród bardzo różnorakich gier, które regularnie ukazują się w naszym kraju, możemy odnaleźć mnóstwo interesujących pozycji. Zatem jeśli musimy podjąć jednoznaczną decyzję, należy przemyśleć wiele aspektów tego zagadnienia.

Jeśli chcesz przeczytać więcej, jest oryginalna treść (http://eclest.pl/toksyna-botulinowa-szkolenie-podstawowe.html) o identycznej tematyce, jaką trzeba obejrzeć. To doskonały moment zatem zrób to!Wiele bardzo interesujących gier dla najmłodszych można znaleźć chociażby na Cartoon Network Gry - . Oczywiście, podobnie jak mnóstwo dorosłych, dzieci zdecydowanie cenią sobie takie pozycje jak Diablo III gra PC, lub też niezwykle popularne Euro Truck Simulator 2 CD Key - . Zadaniem dorosłych powinno być zagwarantowanie dzieciakom odpowiednich propozycji, które nie tylko zagwarantują im dobrą rozrywkę, lecz także przyczynią się do ich ogólnego rozwoju. Z tego powodu jeżeli następnym razem dziecko zapyta nas o Euro Truck Simulator 2 Gra PC, a my niekoniecznie zgadzamy się na ten wybór, musimy dokładnie umotywować mu, jaka jest przyczyna naszej odmowy, a jednocześnie zaproponować mu coś odpowiedniego do jego wieku.

gra
Author: BagoGames
Source: http://www.flickr.com
Gry komputerowe powinny w wielu sytuacjach pozytywnie oddziaływać na nasze dziecko, ale tylko wtedy, jeżeli granie nie będzie przeszkadzać w nauce czy w codziennych obowiązkach, a także innymi formami spędzania wolnego czasu. Z wielu analiz przeprowadzanych przez specjalistów wynika, iż najlepsze gry komputerowe mogą pozytywnie wpływać m.in. na wyobraźnię czy pamięć przestrzenną dzieciaków. Dzieci mogą również w ten sposób trenować swą podzielność uwagi. Wpływają również bardzo korzystnie na szybkość gromadzenia informacji. Jak się zatem wydaje, dzieci dzięki graniu w gry mogą w dużym stopniu wyćwiczyć u siebie tego rodzaju umiejętności, a to może być im niezwykle pomocne w późniejszej nauce. Może zatem warto pozwolić dziecku na granie, mając oczywiście sytuację pod pełną kontrolą.