Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/revoltage.pl/includes/menu.inc).

You are here

Jak dobrze wybrać gry komputerowe

Gry komputerowe cieszą się od ogromnej ilości lat znakomitą popularnością. W dwudziestym pierwszym wieku trudno wyszukać osobę, która nie ceni przynajmniej jednego typu gry. Gry zręcznościowe PC, gry wojenne, fabularne, lub wyścigowe – decyzja jest niezwykle obszerny. Choć sporo ludzi gra na komórce lub konsolach, gry zaprojektowane na tradycyjny komputer czy laptop mają niemało plusów.

scenka z Gran Turismo 6
Author: TransformersMan
Source: http://www.flickr.com
Do tych najbardziej jasnych dobrze znaczna dostępność i decyzja poszczególnych gier – dane wcale nie zapewniają odpowiedników na konsole bądź komórki. Do innych pozytywów warto także prostota instalacji, przyzwyczajenie graczy do obsługi myszy i klawiatury, częste ułatwienia przy grze wieloosobowej, a także ceny – mocno rozbudowane, kultowe gry najczęściej są tańsze w wersji na PC. Do przede wszystkim instalowanych gier należą popularne gry zręcznościowe, gry fabularne i silnie popularne gry wyścigowe PC.

Gry komputerowe nie jedynie zawierają ciekawą rozrywkę, lecz też mają szereg innych zalet. W nowym tysiącleciu są nawet ważną częścią kultury. Słownictwo czerpane z gier przeszło do codziennego języka, a coraz częściej wybrane gry zwyczajnie dobrze jest znać, na tych samych zasadach, jak nieodzowne utwory kinowe bądź dzieła literackie. Dodatkowo według mnóstwa badaczy mogą rozwijać refleks bądź strategiczne myślenie – zwłaszcza jest to zasługa takich wynalazków, jak gry wojenne PC. Są to wbrew pozorom gry bardzo rozmaite – ich świat jest w stanie obejmować zarówno średniowiecze, oraz czasy I wojny światowej lub sięgać czasów współczesności – choćby Iraku. Istnieją też gatunki mieszane, choćby powiązane z elementami fantasy bądź horroru.

Do przyciągających opcji spędzenia wieczoru należą także gry symulacyjne na PC – wbrew pozorom są to nie jedynie samochody. W tego typu grach da się kierować rakietami, niezwykłymi statkami kosmicznymi, a nawet jeździć na koniu. Na pewno są to gry dla ludzi lubiących pewną dozę rywalizacji – wiele tych gier zapewnia przykładowo tabele wyników z innymi graczami. Oprócz tego w dwudziestym pierwszym wieku piękno gier wyścigowych rzeczywiście potrafi zapierać dech w piersiach. Przed wyborem konkretnego tytułu trzeba także zatroszczyć o kilka rzeczy, jakie zapewnią graczowi bezproblemowe działanie – podstawą jest sprawdzenie zgodności z procesorem, pamięcią na dysku oraz RAM-u. Można jak również niewątpliwie warto sprawdzić również w sieci, lub konkretna gra jest grywalna, oraz czy potrzebne jest doinstalowanie dużej ilości łatek. W przypadku kupowania gry na prezent (sprawdź też: personalizowany kocyk dla dziecka) wskazane jest uprzednie zorientowanie się w guście obdarowanego, a jeżeli jest to dziecko lub nastolatek – ograniczenia kilku wiekowej. Dzięki temu można posiadać znacząco duże szanse, że dana gra się spodoba.