You are here

Jak dobrze wybrać gry komputerowe

Gry komputerowe cieszą się od ogromnej ilości lat znakomitą popularnością. W dwudziestym pierwszym wieku trudno wyszukać osobę, która nie ceni przynajmniej jednego typu gry. Gry zręcznościowe PC, gry wojenne, fabularne, lub wyścigowe – decyzja jest niezwykle obszerny. Choć sporo ludzi gra na komórce lub konsolach, gry zaprojektowane na tradycyjny komputer czy laptop mają niemało plusów.

scenka z Gran Turismo 6
Author: TransformersMan
Source: http://www.flickr.com
Do tych najbardziej jasnych dobrze znaczna dostępność i decyzja poszczególnych gier – dane wcale nie zapewniają odpowiedników na konsole bądź komórki. Do innych pozytywów warto także prostota instalacji, przyzwyczajenie graczy do obsługi myszy i klawiatury, częste ułatwienia przy grze wieloosobowej, a także ceny – mocno rozbudowane, kultowe gry najczęściej są tańsze w wersji na PC. Do przede wszystkim instalowanych gier należą popularne gry zręcznościowe, gry fabularne i silnie popularne gry wyścigowe PC.

Gry komputerowe nie jedynie zawierają ciekawą rozrywkę, lecz też mają szereg innych zalet. W nowym tysiącleciu są nawet ważną częścią kultury. Słownictwo czerpane z gier przeszło do codziennego języka, a coraz częściej wybrane gry (sprawdź przykłady) zwyczajnie dobrze jest znać, na tych samych zasadach, jak nieodzowne utwory kinowe bądź dzieła literackie. Dodatkowo według mnóstwa badaczy mogą rozwijać refleks bądź strategiczne myślenie – zwłaszcza jest to zasługa takich wynalazków, jak gry wojenne PC. Są to wbrew pozorom gry bardzo rozmaite – ich świat jest w stanie obejmować zarówno średniowiecze, oraz czasy I wojny światowej lub sięgać czasów współczesności – choćby Iraku. Istnieją też gatunki mieszane, choćby powiązane z elementami fantasy bądź horroru.

Do przyciągających opcji spędzenia wieczoru należą także gry symulacyjne na PC – wbrew pozorom są to nie jedynie samochody. W tego typu grach da się kierować rakietami, niezwykłymi statkami kosmicznymi, a nawet jeździć na koniu. Na pewno są to gry dla ludzi lubiących pewną dozę rywalizacji – wiele tych gier zapewnia przykładowo tabele wyników z innymi graczami. Oprócz tego w dwudziestym pierwszym wieku piękno gier wyścigowych rzeczywiście potrafi zapierać dech w piersiach. Przed wyborem konkretnego tytułu trzeba także zatroszczyć o kilka rzeczy, jakie zapewnią graczowi bezproblemowe działanie – podstawą jest sprawdzenie zgodności z procesorem, pamięcią na dysku oraz RAM-u. Można jak również niewątpliwie warto sprawdzić również w sieci, lub konkretna gra jest grywalna, oraz czy potrzebne jest doinstalowanie dużej ilości łatek. W przypadku kupowania gry na prezent wskazane jest uprzednie zorientowanie się w guście obdarowanego, a jeżeli jest to dziecko lub nastolatek – ograniczenia kilku wiekowej. Dzięki temu można posiadać znacząco duże szanse, że dana gra się spodoba.