Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/revoltage.pl/includes/menu.inc).

You are here

Gry planszowe perfekcyjnym dodatkiem do wieczoru w gronie przyjaciół – bo na „planszówki” zawsze jest się czas

Planszówki wielu z nas kojarzą z czasów dzieciństwa. Długie godziny strawione na przesuwaniu pionków albo rzutami kostką dawały multum pozytywnych doświadczeń, wypełniając sobą zarówno pochmurne jak i ciepłe dni.
Dixit
Author: Dave Stone
Source: http://www.flickr.com


Obecnie gry planszowe przeszły dużą ewolucję. W przestrzeni rynkowej każdego roku pojawia się multum nowych gier, które są zdolne przykuć ludzi w dowolnym wieku na długie godziny i pozwalają zapomnieć o wszystkim wokół.

Jeśli niniejszy tekst Cię zaintrygował, to śmiało kliknij ten link, ponieważ on również Cię zaciekawi - to bardzo ważna propozycja (http://www.nadwigrami.pl/)!

Wśród gier, która w ostatnich latach cieszy się nieustannie wzrastającą popularnością znajduje się Dixit. Jest to gra przeznaczona dla maksymalnie 6 graczy, polegająca na przedstawieniu frazą lub pojedynczym dźwiękiem obrazku widniejącej na wyciągniętej karcie. Dixit to absorbująca zabawa, z której możliwości coraz częściej korzystają dorośli w czasie wieczornych spotkań.


Inną planszówką, która coraz wyraźniej zaznacza swoje miejsce w wielu mieszkaniach są pędzące żółwie. Jest to ciekawa gra gdzie zmierzamy żółwiem do sałaty, jednak zaraz za nami „biegną” inni pretendenci do zwycięstwa. Gra pędzące żółwie wymusza na grającym wcielenie się w funkcję stratega, bo mimo plansza pokryta jest dziecięcymi grafikami to rozgrywka do łatwych nie należy. Jest to doskonała zabawa zarówno dla dorosłych jak i młodych graczy.


Dobble to ostatnia opcja, która będzie zdolna przydać sporej dawki humoru do każdego spotkania towarzyskiego. Dobble jest relatywnie łatwą grą, która wymaga spostrzegawczości podczas rozgrywki. Gracze dobierają symbole z wylosowanych kart do tego, który znajduje się na samym końcu. Gracz, który zejdzie ze swojej talii jest zwycięzcą.
Gry planszowe to efektywny i efektowny sposób na ubogacenie każdego spotkania, pozwalając znów poczuć się młodym. Warto zorientować się jakie opcje współczesny rynek oferuje w tej kategorii.