Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/revoltage.pl/includes/menu.inc).

You are here

Przyśpiewki dla harcerzy

Każdy, kto jest harcerzem doskonale wie, że piosenki harcerskie są istotnym elementem spotkań zastępówalbo drużyn. Nie jest istotne, czy mówimy o cotygodniowych zbiórkach, czy o obozach czy biwakach, zawsze słychać harcerski śpiew.
zobacz źródło
Author: Farbmeister
Source: http://www.flickr.com
Powstało wiele ciekawych śpiewników, w których są te najbardziej popularne i rzadziej śpiewane piosenki np. śpiewnik ognik - książka z przyśpiewkami na wgl.pl.

Gdy zaciekawi Cię ten temat, obejrzyj ponadto inne nasze portale, które prezentują to zagadnienie - z pewnością również Cię zafascynują.

Ten śpiewnik to ogrom piosenek, przyśpiewek i pieśni, które wszyscy harcerze powinni poznać. Oczywiście nie każdy harcerz kupi ten śpiewnik, ale na pewno w każdej drużynie musi być chociaż jeden lub dwa takie śpiewniki, by ludzie, którzy grają na gitarze i każdy ze śpiewających mógł zerknąć i odrobinę się poduczyć. Bo harcerstwo to przede wszystkim nauka pracy w grupie, współdziałanie, ale również nauka kolejnych umiejętności, w tym np. ćwiczenie pamięci przez naukę nowych piosenek. tego rodzaju uczenie się przez zabawę jest super opcją dla większych i mniejszych, warto, więc się rozejrzeć, gdzie u nas w okolicy funkcjonuje jakiś hufiec harcerski i dobrze tam pójść i sprawdzić co tam dokładnie się dzieje.

Czy masz ochotę poznać prezentowane zagadnienie? Jeżeli tak, to sprawdź rekomendowany link (https://www.webtec.pl/), a z pewnością znajdziesz takie newsy, które okażą się niesamowicie pomocne.Harcerskie przyśpiewki

Z piosenką na ustach, wypiętą piersią i równym krokiem maszerują harcerze, a czasem i zuchy. To wszystko jest naprawdę fantastyczne, zwłaszcza, gdy poza samym śpiewaniem harcerze pamiętają o wielu zasadach, które są im przekazywane na zbiórkach harcerskich. A te normy są bardzo uniwersalne i pokazują, że najistotniejsze jest być dobrym, pomocnym i mieć pociąg do wiedzy.harcerze
Author: Leslie Science & Nature Center
Source: http://www.flickr.com
Sporo zasad niektórym zdaje się przestarzałe, bo bycie dobrym w obecnych czasach nie jest modne, ale na pewno to świetne przygotowanie do życia. Bo dzieci mogą nauczyć się ogromu nowych umiejętności, począwszy od funkcjonowania w lesie, rozpalania ogniska, czy orientacji w terenie. Poza tym wszystko wydarza się za każdym razem z piosenką na ustach. Harcerze mają swój śpiewnik ognik, w którym jest pełno wszelakich piosenek, które powinni znać wszyscy harcerze. Poza tym są tam piosenki, które jeszcze nie są aż tak powszechne, a to pozwala harcerzom i zuchom na poznawanie nowych fajnych piosenek. Warto, kupić taki śpiewni, a jeżeli na przykład ktoś z naszych znajomych jest harcerzem, to śpiewnik ognik okażę się super prezentem.