You are here

Po zakupy cyfrowe tylko do Gdańska. Czyli porównujmy oferty i wybierajmy najlepsze produkty

Co wybierać: sklep ze sprzętem RTV i AGD, czy uniwersalny supermarket? Mały odzieżowy dyskont czy droższą sieciówka w centrum handlowym? Decyzja należy do nas; z reguły podyktowana jest naszym stylem życia i przyzwyczajeniem w zakupach.
Pojedźmy na zakupy do Gdańska. Pierwszym strzałem niech będą sklepy z artykułami użytkowanymi w domu, gdzie znajdziemy wszystko począwszy od głośników - Creative. Większe sieciówki charakteryzują się dużym wachlarzem wyboru. W działach i półkach tematycznych odnajdziemy wszystko: telewizory, aparaty cyfrowe, głośniki multimedialne. Wybór producentów i indywidualne rozeznanie marki mają tutaj niepodważalne znaczenie. W alejkach wyposażenia kuchni przechodzimy między kuchenkami gazowymi, mikserami, opiekaczami i tak dalej. Od razu patrzmy na nie tyle na ceny co możliwości sprzętowe, by móc je zestawiać między kilkoma sklepami. Tak robiąc identyczny egzemplarz można kupić w konkurencyjnym sklepie oszczędzając od kilku złotych na rozdzielaczu do kilkuset na telewizorze.
Gry planszowe w sklepie
Author: Mike Mozart
Source: http://www.flickr.com
Zwolennicy świata gier i nowości nie muszą pędzić do Empików na zakupy żeby upewniać się czy w sprzedaży są interesujące nas gry. W sklepach RTV i AGD swój kącik mają także gry PC, które – nie przez przypadek – są tworzone pod młodszych graczy. Sektory z grami, posiadają na sklepie często standardową konsolę, na której mogą oni spróbować swoich sił, np. w symulatorach piłkarskich, wyścigowych czy w akcji.Jak już znaleźliśmy ulubioną grę, czas na akcesoria dla mniejszych dzieci - zobacz tu. W podobnych sklepach bez problemu zaopatrzymy się w fotelik samochodowy. Jest to o tyle wygodne, że za jednym razem upieczemy kilka pieczeni na jednym ogniu - czyli kupimy fotelik (główna potrzeba) i np. potrzebny telewizor do salonu czy mikser do kuchni. Statystyki kupowania foteli samochodowych w sieciówkach są jednak nieprzychylne – większość fotelików wybieranych pod dzieci i dorosłych jest zazwyczaj źle dobierana albo wadliwie montowana w autach. W przypadku fotelików dobry sklep to taki, w którym o radę zapytamy znających się na montowaniu specjalistów.
Porady od konsultantów przydają się szczególnie w sklepach gospodarczych. Asystenci pierwszego kontaktu mają za zadania doradzać, dopytywać i sugerować najbliższe nam rozwiązania. To od nich w większej ilości przypadków zależy jakie wybierzemy kabiny prysznicowe, rodzaj oświetlenia, projekt umeblowania itd.