Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/revoltage.pl/includes/menu.inc).

You are here

Planszówki, czyli świetny przepis na dobrą zabawę w pochmurny wieczór

Pierwsze chłodne dni prowokują do pozostania w mieszkaniu. Jak najciekawiej spędzić ten okres z najbliższymi i zarazem ćwiczyć w sobie przydatne umiejętności? Niezawodnym rozwiązaniem jest wspólna gra w gry planszowe. Jeszcze nie tak dawno sądzono, że to pieśń z poprzedniej epoki, dzisiaj są coraz popularniejsze.
sklep z grami planszowymi
Author: Volgar
Source: http://www.flickr.com
Co istotne, na rynku znajdziemy znacznie więcej gier planszowych, niż jeszcze parę lat temu. Na rynku dostępna jest ich atrakcyjna oferta, z której coś idealnie dla siebie wypatrzą nie jedynie dzieci, ale również ich rodzice. Producenci proponują gry analityczne, przygodowe, oparte na łamigłówkach językowych, rozwijające kreatywność, edukacyjne… Fajne gry planszowe znajdziemy na portalach licytatorskich, w sklepach stacjonarnych i wirtualnych. Ich cena jest względnie niska, a lista zalet, jakie wynikają z grania w planszówki – bardzo pokaźna.

Wiedz, że możesz odszukać informacje na opisywany wątek, więc kliknij w odnośnik i przeczytaj tu (http://www.proformasport.pl/) wiadomości, które będą Ci konieczne.Dla dzieci to przyjemna metoda na zwiększanie kreatywności, ćwiczenie uwagi i umiejętności analitycznego rozumowania. Planszówki zwiększą również elokwencję i pełnią rolę edukacyjną, przykładowo pomogą najmłodszym poznać cyfry lub litery alfabetu. To sprytna metoda uczenia się, bo dzieciaki ani przez chwilę się nie nudzą. Dla nich to wyłącznie fajne gry planszowe, niezwiązane z nużącymi ćwiczeniami. Gry planszowe to jednakże także plusy dla ich rodziców. Stanowią ciekawą propozycję na wieczór w gronie znajomych, wyciszają, relaksują.Gry językowe zwiększają elokwencję, a strategiczne – zdolność logicznego myślenia. Takie umiejętności przydają się wszystkim, bez względu na wiek. Szczególnie jednak granie w planszówki polecane jest seniorom – badania naukowców dowodzą, że taka aktywność intelektualna zmniejsza ryzyko m.in. zachorowania na chorobę Alzheimera. Z szerokiej oferty producentów, bez problemu wybierzemy grę planszową dla siebie. Możemy kupić edukacyjną, rozwijającą logiczne myślenie, zasób słownictwa, lub zręcznościowe. Bez trudu przekonamy się, jak ciekawą i rozwijającą są alternatywą dla nocy spędzonych w fotelu przed telewizorem.