You are here

Nie demonizujmy gierek na konsole

Wyśmienicie, że w ogóle dzieci mają aktualnie tak sporo fajnych metod spędzania wolnych chwil. Choć gry ps2, generalnie spędzanie wolnych chwil przed konsolą lub monitorem komputera niesie za sobą trochę zagrożeń, ale o tym potem nieco się napisze. Na początek napiszmy w ogóle dlaczego w żadnym przypadku nie należy nadal mocno stereotypowo podchodzić do gier!

screen z need for speed
Author: Colin
Source: http://www.flickr.com
Wiadoma sprawa: przynajmniej niektórzy rodzice wychodzą z tego założenia, że gry bardzo szkodą, zwłaszcza jeśli w rachubę wchodzi psychika młodego człowieka. Dziwne rozumowanie: przecież gry nie powodują, iż normalny człowiek nagle staje się szaleńcem - na ten przykład oczernianie producentów gier, próby oskarżania ich, jakoby byli głównymi winowajcami strzelanin w amerykańskich szkołach jest najzupełniej pozbawione sensu. A zresztą można podać dużo rodzajów gier...A więc są oczywiście dostępne w sklepach gry akcji PS2, które często w istocie nie powinny być użytkowane przez małolatów, lecz bez zbędnej przesady: w końcu dosłownie wszystko jest dla ludzi, jeżeli jest wyłącznie użytkowane z umiarem! Pamiętajmy, że typowy gracz, w każdym przedziale wiekowym, to osoba, która w zasadzie może dużo się z gier nauczyć, choćby jęz. obcych!

Są sprzedawane lingwistyczne najlepsze gry dziecięce na konsolę, które sprawiają, iż czymś wielce łatwym jest błyskawiczne poznawanie słownictwa. To akurat żadna jakaś tam ściema! Ciężko nie zauważyć, że bardzo często nauka jest najłatwiejsza wtedy kiedy najzwyczajniej młodzieniec nie wie, iż w trakcie beztroskiej zabawy także buduje własną przyszłość: język angielski należy znać!

Należy również docenić to, że samochodówki albo najnowsze gry bijatyki są w stanie spowodować, iż dziecko nareszcie odpręży się. Dzieciństwo generalnie musi być beztroskie, a szczególnie w XXI wieku stres dziecięcy niestety nie jest nieczęsto zauważalnym zjawiskiem. Zauważajmy wady grania, ale nie demonizujmy ich za bardzo, to nie ma sensu.