Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/revoltage.pl/includes/menu.inc).

You are here

Najstarsze gry komputerowe nie były wyrafinowane, lecz wynikało to z dużego ograniczenia sprzętowego

Komputery od wielu lat obecne są w naszym życiu, obecnie w zdecydowanej większości mieszkań, domów i biur można zobaczyć czy to duży stacjonarny komputer PC, czy też lekki, niewielki laptop. Sporo osób używa komputerów do pracy, lecz tak samo dużo, jeśli nie więcej na komputerze lubi sobie od czasu do czasu pograć. Najstarsze gry komputerowe nie były wyrafinowane, lecz to wszystko wynikało z dużego ograniczenia sprzętowego.


gry
Author: Airwolfhound - Over 1 million views, thanks :-)
Source: http://www.flickr.com
Pamięci było bardzo mało, procesory szybkie nie były, jak na dzisiejsze warunki, a o monitorze kolorowym mało kto słyszał. Lecz mimo że sprzęt był jaki był, to i tak wtedy wyprodukowano mnóstwo niezapomnianych produkcji, których najważniejszą zaletą była bardzo duża grywalność. Jak wiedzą chyba wszyscy, minione kilka lat to ogromny wzrost technologii komputerowych. Sprzęt ogromnie przyspieszył, pamięci spor staniały i to wszystko przyczyniło się do ogromnego zainteresowania komputerami. Wraz ze dużą ilością zmian w sprzęcie mocno się zmieniły gry pc, powiedzieć wręcz można, że to grający w dużej mierze przyczynili się do rozwoju sprzętu komputerowego.


Każdy chyba, kto ma komputer co jakiś czas lubi sobie pograć w jakieś gry.
komputer
Author: Victor van Werkhooven
Source: http://www.flickr.com
Do niedawna dużą popularnością się cieszyły gry przygodowe, w których gracz wybranym bohaterem przeżywał kolejne przygody, rozwiązywał wiele zagadek i powinien zdobywać doświadczenie. Były one sprzedawane w wersjach pudełkowych i przeważnie grać w nie można było jedynie samemu. Rozpowszechnienie internetu odmieniło także rynek komputerowych gier.

Oczywiście gry na stacjonarne komputery czy też gry playstation 3 () nadal są często kupowane przez grających i cieszą się niesłabnącą popularnością, ale rosnąca liczba graczy sięgać zaczyna po gry w internecie. Dość często są one darmowe, chociaż i tak żeby coś było można w nich zdobyć, to trzeba dokupić sporo broni i innego wyposażenia, a oprócz tego zagrać w nie można z resztą graczy. Szczególnie ogromną popularność zdobywają w ostatnim czasie gry minecraft - , można wręcz powiedzieć o tym że gra ta stała się fenomenem sieci internetowej.