You are here

Na czym polega fenomen gier online?

W świecie gier online coraz więcej graczy przenosi się do świata online. Dają one graczom dwa sposoby wejścia w wirtualny świat - przez serwis z grą albo też po pobraniu instalatora gry na własny dysk. Drugi z wariantów daje graczom więcej wyborów, wirtualnych „fajerwerków”, a co za tym idzie, daje więcej atrakcji.

Odzew jakim cieszą się gry na przeglądarkę to głównie zasługa dostępności i darmowości. Aby móc grać niepotrzebne są pieniądze ani żadne licencje, wystarczy że dokonamy szybkiej rejestracji na serwisie i gotowe. Zostaje już tylko wdrożenie się w wirtualny świat, przemierzanie kolejnych poziomów czy zdobywanie doświadczenia. To zaś zależy już tylko od czasu, który poświęcimy naszej wirtualnej przygodzie.

Gry przeglądarkowe
Author: Patrick Bombaert
Source: http://www.flickr.com
Atrakcyjności grom na przeglądarkę dodaje fakt, że w serwisach mogą mierzyć się zarówno koledzy jak i gracze z całego świata. Nie można marudzić i narzekać - jeśli ktoś ze znajomych nie może, zapewne znajdziemy za chwilę osobę, która chętnie rozegra z nami partyjkę lub pojedynek, a którą sprawdzimy po nicku. Sam nick to nic innego nazwa gracza, zwykle odsyłająca do istotnych statystyk w świecie gry - gry online na wcograc.pl.

Dzięki możliwości podglądnięcia konkurenta bez problemu sprawdzimy na jakim jest on poziomie. W kontekście gier nastawionych na walkę pozwala to unikać nierównego pojedynku, eliminacji, a tym samym rozpoczynania wszystkiego od początku. Takiego scenariusza wszyscy gracze obawiają się szczególnie. Tak więc klikając w ikonkę obok nazwy gracza możemy podejrzeć statystyki konkurenta, jego umiejętności, czy najważniejsze w walce wskaźniki siły ognia.


Wskaźniki graczy online niełatwo sprecyzować w dość ogólny sposób bez wchodzenia w konkretne gry - w „sportowych” liczą się rankingi i passy, kiedy chodzi o gry logistyczno-ekonomicznych mamy na uwadze więcej czynników pobocznych, które wpływają na „siłę” naszej jednostki na wirtualnej mapie.

W batalistyce online już na samym początku poznajemy zasady walki zgodnej z zasadami i regulaminami gry. Im szybciej dozbroimy się, poprawimy parametry ognia, tym większe będą szanse na zwycięstwo w starciu z równie dozbrojonym kontr-graczem. Jest to bowiem kluczowa karta przetargowa by zostać graczem nie do zajechania przez konkurencję w świecie wirtualnej batalistyki.