Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/revoltage.pl/includes/menu.inc).

You are here

Mazury niegdyś i dzisiaj - skrótowa zaduma na temat zmian, które w tym regionie zaszły na przestrzeni półwiecza

Mazury pozostają niezwykle atrakcyjnym terenem pod względem turystyki. Zresztą każdy, kto przynajmniej raz zwizytował Mrągowo, Giżycko albo stolicę województwa warmińsko-mazurskiego, doskonale wie, że tamtejsza okolica może rozkwitać praktycznie jedynie dzięki pieniądzom, jakie przywożą ze sobą urlopowicze. Oczywiście dużą rolę należy przypisać pieniądzom europejskim, ale one i tak trafiają do rąk lokalnych biznesmenów w związku z niesłabnącym ruchem turystycznym.


Jezioro, Bory Tucholskie
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Mazury powróciły w granice Państwa Polskiego tuż po II wojnie światowej. I właśnie wtedy nasi rodziciele albo dziadkowie zaczęli odkrywać uroki tego zakątku naszego kraju. Znani polscy artyści w latach 50 zeszłego wieku z chęcią przyjeżdżali nad rzeki, by tam odpoczywać. Z z biegiem lat powstało sporo piosenek o pięknie mazurskiej natury - i nic w tym zaskakującego, w końcu w tamte regiony przyjeżdżała na wakacje sama Agnieszka Osiecka.

Mazury sprzed 50 lat a te dzisiejsze to zupełnie dwa różne światy. O ile wprzódy tamten region był bardziej dziki i nieodkryty, o tyle teraz wiele się zmieniło. Wystarczy wpisać w sieć hasło pensjonaty Mazury, żeby przekonać się, jak mocno rozwinęła się baza noclegowa. Wyników będzie na tyle dużo, że internauta może mieć drobne problemy z wyborem miejsca zakwaterowania - dowiedz się szczegółów. Z tej przyczyny urlopowicze nierzadko kierują się komentarzami umieszczonymi na forach lub portalach związanych z branżą turystyczną.

Hasło pensjonaty Mazury zazwyczaj kojarzymy z mniejszym czy większym budynkiem, który został przystosowany do przyjmowania gości.

Zobacz w tym miejscu, sprawdź ofertę apartamenty Kasprowicza13 naszej firmy a z całą pewnością znajdziesz coś interesującego. Mamy bardzo konkurencyjne stawki, więc nie będziesz żałować!

Pensjonaty to miejsca bardziej intymne niż kilkupiętrowe hotele. Choć nie uświadczymy w takich miejscach dodatkowych luksusów (np. siłowni), to na brak wczasowiczów nie ma co narzekać. Te obiekty są najczęściej położone poza granicami wielkich miast i przyciągają wszystkich tych, którzy chcą odpocząć od wielkomiejskiego harmideru.


noclegi na Mazurach
Author: oatsy40
Source: http://www.flickr.com
Na szczęście na Warmii i Mazurach można jeszcze znaleźć takie miejsca, które zachowały dziewicze piękno. Rzecz tutaj o rezerwatach, a jednym z najbardziej urzekających pozostają brzegi Krutyni. Kogo jednakże nie pociągają spływy kajakowe i nie przepada za widokiem rzeszy wczasowiczów w kapokach, może poszukać innych, równie atrakcyjnych i barwnych miejsc. Wystarczy przykładowo pójść na spacer po lasach Mazurskiego Parku Krajobrazowego albo poszukać na mapie małych wiosek, w których czas zdaje się płynąć wolniej.