Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/revoltage.pl/includes/menu.inc).

You are here

Kraina Tysiąca Jezior, teren zieleni, jeziora, różnorodność zwierząt i roślin oraz czyste powietrze, tworzą cudowne warunki relaksu

O zaletach regionu północno-wschodniej Polski można snuć opowieści bez końca i to używając samych - naj. Są tu najgłębsze w kraju i czyste akweny oraz największe na całym obniżeniu Europy Środkowej, połacie leśne. Najładniejsze księżycowe panoramy polodowcowe.

Mazury, to także najostrzejszy w kraju klimat, dzięki temu kraina zyskała określenie polskiego bieguna zimna. Osobliwością na skalę światową, jest jezioro Hańcza, najgłębsze w kraju a nawet w środkowej Europie. Akwen ma charakter jeziora wysokogórskiego z niezwykle przejrzystą, świetnie natlenioną wodą.

Szukasz może innych tego typu idei związanych z poruszanym w tym artykule tematem? Jest na to doskonała metoda: kliknij tutaj oraz zobacz więcej w serwisie!

Od dawna weekendy nad jeziorem są popularne wśród zapaleńców nurkowania , którzy mają w pobliżu własną niezmienną bazę noclegową - kempingi na Mazurach.


jezioro
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Wspaniały odpoczynek czeka na turystów decydujących się na lipcowy pobyt nad naturalnym zbiornikiem Wigry. Kompleks wód wigierskich, stanowi jeden z najpiękniejszych pejzaży w Polsce (jeziora mazurskie). Przez Jezioro Wigierskie wije się Czarna Hańcza, jeden z najpowszechniejszych szlaków kajakowych w Polsce. Kajakarze mogą zakwaterować się na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Z tego miejsca turyści mogą udać się na jeden z najbardziej urokliwych i najbardziej znanych tras kajakowych. Turystyka wodna w województwie suwalskim ma już własne zwyczaje (+info). Żeglarze ściągają na Wigry, przepełnione wysepkami i zatoczkami.

Jezioro Wigierskie uatrakcyjnione krętą linią brzegową wraz z położonymi w sąsiedztwie, mniejszymi jeziorami, to bezcenna ostoja turystyczno-przyrodnicza w samym sercu Wigierskiego Parku Narodowego. Mazury to eldorado dla amatorów wędkowania. Wśród wędkarzy mnóstwo jest opowieści o zdobyczach, w rejonie Biebrzańskiego Parku Narodowego, nadzwyczajnych okazów - sumów oraz mnogości innych
jezioro
Author: Rod Waddington
Source: http://www.flickr.com
wartościowych rodzajów ryb. Nad Biebrzę podróżuje się by być blisko przyrody , spędzić czas w bezczynności przerywanej tylko śpiewem ptaków.


Okolice rzeki Biebrzy to eden dla podglądaczy ptaków . Ze względu na nich, organizowane są eskapady łączone z oglądaniem i identyfikowaniem okazów ornitologicznych bagien biebrzańskich. Ptaki świetnie się śledzi posuwając się nieśpiesznie kajakiem lub tratwą, która świetnie naśladuje kempingi w Krainie Wielkich Jezior ponieważ tratwa fantastycznie spełnia rolę ciekawego zakwaterowania.