Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/revoltage.pl/includes/menu.inc).

You are here

Jakiego typu wybór noclegu to dobry wybór na spędzenie majowego weekendu?

Polska ustawa mówi, że pierwszy i trzeci maja każdego roku są dniami wolnymi od obowiązków zawodowych. Pierwszy maja to dzień Święta Pracy, w Polsce uznanym jako święto państwowe od ponad sześćdziesięciu lat. W tym roku na ten dzień przypada jednocześnie dziesiąta rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z kolei trzeci maja to święto państwowe obchodzone w rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja dawnej Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Na drugi dzień miesiąca, o którym mowa przypada święto zwane Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, jednak nie jest on dniem wolnym od pracy .

wakacje w Polsce
Author: Brandon Atkinson
Source: http://www.flickr.com
Jednak każdy, kto z początkiem roku wnikliwie obejrzał kalendarz i sprytnie rozbił swój urlop, wystarczyło wziąć jeden dzień urlopu przypadający dokładnie na drugiego maja by mieć aż cztery dni wolnego od obowiązków zawodowych. Taka sytuacja ma miejsce gdyż w bieżącym roku pierwszy dzień maja wypada dokładnie w czwartek.

Prognoza pogody na zbliżający się weekend majowy nastraja pozytywnie. Wysokie, niemalże letnie temperatury namawiają wręcz do opuszczenia mieszkania i wybrania się na wycieczkę, najlepiej kilkudniową. Hotele, pensjonaty a nawet domki wczasowe i pola namiotowe od dawna tworzą bogate oferty noclegowe na długi weekend (tu więcej szczegółów: kliknij. Jeśli warunki atmosferyczne mają być naprawdę dobre, należy skorzystać. Jeśli twoja partnerka od pewnego czasu daje do zrozumienia, że „z przyjemnością by pojechała na nastrojową wycieczkę we dwoje, szansa jest ku temu wyśmienita. Wyskok do zadbanego pensjonatu czy ekskluzywnego hotelu z nastrojową, magiczną kolacją przy świecach i butelce czerwonego wina wynagrodzi twej ukochanej długi czas oczekiwań.

domek letniskowy
Author: Sarah & Austin Houghton-Bird
Source: http://www.flickr.com
Jeśli twój portfel aktualnie nie cierpi na nadmiar pieniędzy a na koncie ukazuje się kwota raczej trzy niż czterocyfrowa, domek letniskowy lub namioty pająki mogą być równie urokliwe co wspomniany hotel. Wszystko zależy od podejścia oraz inwencji twórczej. Dmuchany materac czy też wygodne karimaty zapewnią wygodę podczas spania na podłodze, a wspólny, podwójny śpiwór i kieliszek czegoś mocniejszego lub herbatka z dodatkiem alkoholu sprawią, że po niedługiej chwili nawet grubsze ubrania będą przeszkadzały każdemu z was.

Wiedz jednak, że zanim podejmiesz decyzję dotyczącą miejsca, gdzie zamierzasz zabrać ukochaną, spróbuj dyskretnie wybadać czego ona najbardziej oczekuje. Pomoże to uniknąć popełnienia niepotrzebnej serii głupich błędów.