Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/revoltage.pl/includes/menu.inc).

You are here

Jakiego rodzaju atrakcje oczekują na turystów na Mazurach i kiedy można w tamto miejsce pojechać?

Kto raz zakocha się w mazurskich lasach czy oczywiście jeziorach, na pewno chciałby w tamto miejsce przyjeżdżać co roku. I to o każdej jego porze, ponieważ zawsze będzie czekać w tamtym miejscu jakaś rozrywka, która na długo zapadnie w pamięć.


Wiosną można by zachwycać się odradzającą się do życia przyrodą, okres letni to znakomita pora na żeglugę, jesień z kolei to czas, aby wędrować przez mazurskie lasy, a w zimie można by podziwiać bezkresną przyrodę.


moda
Author: www.fashionweek.pl
Source: www.fashionweek.pl


Liczba mazurskich rozrywek powiększa się każdego roku. Dla przykładu Bełdany to jedno z tamtejszych jezior, jednak na jego brzegu jest coś, czego nie ma w żadnym innym miejscu. Znajduje się tam bowiem Galindia, zatem osada drewnianych rzeźb. Jeśli interesują nas psie zaprzęgi, warto byłoby pojechać do Republiki Ściborskiej, jaka jest blisko Węgorzewa. Oprócz wspomnianych zaprzęgów, można tam poznać kulturę Indian czy też Eskimosów. Dla miłośników przeszłości obowiązkowym punktem będzie naturalnie Wilczy Szaniec, czyli była kwatera Hitlera. Jest ona zlokalizowana w Gierłoży obok Kętrzyna.


image - ubrania
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com
mazury
Author: TEATR DRUGA STREFA
Source: TEATR DRUGA STREFA


W okolicach Mikołajek żyło w przeszłości plemię Galindów, obecnie istnieje osada drewnianych wojów, do której można by dostać się drogą, obok której są ustawione drzewa ułożone korzeniami do góry. Dla sympatyków spływów kajakowych czeka szlak Krutyni, który przebiega poprzez Puszczę Piską i po części przez Mazurski Park Krajobrazowy.

Absorbuje Cię kwestia poruszana w tym artykule? Zobacz poza tym także inne podobne treści - zwyczajnie wejdź tutaj warszawa stomatolog.

Trzeba pamiętać, że Mazury to także Święta Lipka, czyli miejscowość, w której zbudowana jest piękna barokowa bazylika. Można w niej podziwiać organy z ruchomymi figurami aniołów.


Najłatwiej dostać się tam autem, koleją czy też autobusem. Naprawdę dobrze jest tam wyjechać, aby oderwać się od powszedniości i odzyskać siły.