You are here

Jakie gry komputerowe związane z historią będą najlepsze?

Panuje opinia, że obecnie gry komputerowe są do tego stopnia popularne, że wywierają wpływ na całe pokolenia. Toczą się nieustanne spory o to, czy spędzanie czasu w ten sposób jest niebezpieczne i czy jest w stanie przynieść jakieś pozytywne skutki. Nagminnie podejmowany jest temat zbyt długotrwałego i częstego grania przez dzieci i młodzież i skutków z tym związanych. Poza negatywnymi skutkami pojawia się jednak całkiem dużo korzystnych, występujących zależnie od typu gier, który jest preferowany.


gra komputerowa
Author: Saiko Weiss
Source: http://www.flickr.com
W sytuacji dużej liczby gier na przykład wyrabia się refleks i podwyższa koncentracja. Natomiast dość specyficznym typem gier są takie, które w swojej treści nawiązują do wydarzeń znanych z historii. Tego rodzaju gry starożytność (wcograc.pl/tag=starozytna) czy inne okresy historyczne przyjmują za tło następujących tam wydarzeń. Rzecz jasna pod tym względem ważne jest, by zachowana została prawda historyczna, przynajmniej do pewnego stopnia. Jeżeli ta kwestia jest zapewniona, gra ma charakter edukacyjny i może dać pozytywne skutki.


Gry na przeglądarkę

W ostatnich latach zwiększyła się popularność tak zwanych gier przeglądarkowych. Jak sama nazwa podpowiada, są to tego rodzaju gry, które wymagają zwykle jedynie połączenia z siecią i posiadania przeglądarki WWW. Popularność ta bierze się w pierwszej kolejności z faktu, że gry takie zwykle są bezpłatne. Aspekt ten w obliczu wygórowanych cen gier standardowych ma wielkie znaczenie, w szczególności dla młodych graczy, którzy nie mają swoich pieniędzy. Do gier tego typu również zaliczają się takie, których fabuła ma miejsce w poprzednich epokach. Przykładem jest taka gra jak Goblin Keeper.


Ważna jest przede wszystkim strategia

gra na komputerze
Author: Southbank Centre
Source: http://www.flickr.com
Bardzo wiele gier, niezależnie od tego czy są one umiejscowione w minionych epokach, czy gry zupełnie fantastyczne, swoje zasady opierają w pierwszej kolejności na logice i taktyce. Ich częstym elementem jest na przykład planowanie armii czy konstruowanie miast, co wymaga rozsądnego gospodarowania środkami. Przykładem takiej gry jest Ikariam (tutaj więcej), akcja ma miejsce w starożytnym Rzymie. Gracz ma tu za zadanie wybudować i utrzymać miasto w okresie starożytności. Popularność gier tego rodzaju nieustannie rośnie.