Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/revoltage.pl/includes/menu.inc).

You are here

Jak da się aktywnie wykorzystać wakacyjny czas czyli jakie zalety mają wczasy w siodle.

Pomysłów na aktywne spędzenie wakacji przez młodzież i dzieci jest bardzo dużo, rodzice rzeczywiście będą mieli w czym wybierać. Rzecz jasna najwięcej jest dostępnych przeróżnych obozów i kolonii, czy to nad jeziorami, czy w górach, czy w jakiś atrakcyjnych turystycznych kurortach.

Koń
Author: David Bergin
Source: http://www.flickr.com
Lecz z tego typu wyjazdami niekiedy bardzo różnie może być. Często w folderach reklamowych mają one fantastyczne programy, mnóstwo atrakcji, lecz jak dojdzie do ich realizowania, to może się okazać, że części nie ma albo są w bardzo ograniczonym zakresie. Oprócz tego bardzo różnie bywa z kadrą, współcześnie uprawnienia do opieki nad dziećmi i młodzieżą będzie mógł zrobić praktycznie każdy, kto tylko będzie chciał.

Często są to osoby przypadkowe, które nie zawsze się nadają do opieki szczególnie nad młodzieżą. Jeżeli do tego dojdą oszczędności firm organizujących w kwestii żywieniowych czy lokalowych, to może się czasami okazać, że impreza stanie się całkowitą katastrofą. Dużo lepszym wyborem będzie wysłanie dziecka na jakiś obóz tematyczny, szczególnie jeśli będzie miało jakieś preferencje w tym kierunku, bo na pewno dużo więcej na nim skorzysta, niż na ogólnej, zwyczajnej kolonii - zobacz koniecznie.

Bardzo dużą popularnością cieszą się ostatnimi czasy sportowe obozy jeździeckie.

Znajdziesz tutaj faktycznie szerokie opracowanie (http://www.edukacjaaktywna.pl/przedszkole-kabaty/) takiego tematu, więc warto je dokładnie przeczytać. Dowiesz się wtedy sporo ciekawych informacji.

Dedykowane są one przede wszystkim dla miłośników jazdy na koniach, ale oczywiście osoby które chcą spróbować swoich sił w siodle również będą się mogły na tego typu obóz wybrać. Organizuje się je najczęściej przy stadninach, gdzie prowadzone są zajęcia i przebywają zwierzęta. Uczestniczący w takich obozach w pierwszej kolejności uczą się jeżdżenia i szlifują swoje już nabyte wcześniej umiejętności, lecz drugim nie mniej ważnym elementem jest opieka nad zwierzętami.

Konie są przez uczestników karmione i czyszczone, przez co mogą się między nimi nawiązać bardzo mocne więzi. Ogromną zaletą obozów jeździeckich jest duża ilość ruchu na świeżym powietrzu. Na grzbiecie konia nie ma czasu na spoglądanie w jakiś ekranik, po prostu można jeździć całymi godzinami, co jest niezwykle zdrowe i przede wszystkim może dać mnóstwo radości i przyjemności.