Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/revoltage.pl/includes/menu.inc).

You are here

Internet – jak nas kształtuje, co proponuje, w jaki sposób nas zaskakuje?

Prawdopodobnie nikt z nas nie wyobraża sobie życia bez Internetu. To w nim skupia się znaczna część życia prywatnego oraz zawodowego wielu z nas.


Internet to skarbnica wiedzy, mamy możliwość wyszukania w nim wszystkiego, czego potrzebujemy. Możemy także pobrać dostępne pliki czy darmowe systemy operacyjne. Nie ulega wątpliwości, że Internet kształtuje określone, charakterystyczne zachowania kulturowe. Kiedyś pisało się listy tradycyjne. Na list zwrotny trzeba było czekać przez wiele tygodni, a czasem miesiącami (zachowania kulturowe). Dziś wchodzi się na Facebooka czy Instagrama i w mgnieniu oka możemy skontaktować się z kim chcemy. Poszukujemy odpowiedzi na pytanie, co to jest mem, a nie czy lepiej zagrać w gumę czy zaplanować spotkanie przy trzepaku.
ludzie
Author: Ted Eytan
Source: http://www.flickr.com


Skutek jest taki, że zdecydowanie rzadziej spotykamy się w realu. Często nie mamy nawet na to czasu.

Jeżeli po przeczytaniu tego tekstu uważasz, że warto byłoby bardziej poznać ten temat, to ponadto zerknij tutaj inwestowanie na gpw.

Tempo życia jest coraz szybsze (poznaj AlterWEB). Śpieszymy się z domu do pracy, w pospiechu wracamy z pracy do domu. Łatwiej jest więc w kilka chwil napisać maila niż umawiać się na spotkanie w kawiarni, które bez dwóch zdań zabierze nam co najmniej godzinę z wypełnionego grafiku.


Media społecznościowe odgrywają ważną rolę w obecnej rzeczywistości i one także oddziałują na nowe zachowania kulturowe. Rzadziej do siebie dzwonimy, możemy przecież popisać na Facebooku. Wielu z nas upomina się o lajki. Uczucia wyrażamy za pomocą emotikonów. Posiadamy wielu znajomych, choć z przytłaczającą większością nie mamy żadnego kontaktu i na ulicy żadnego z nich nie bylibyśmy w stanie rozpoznać. Innym, swego rodzaju, wyznacznikiem przestrzeni w Internecie są memy. Co to jest mem? Niełatwo go zdefiniować, choć wielu użytkowników sieci z pewnością się z nim co najmniej raz zetknęła (poznaj bliżej portal AlterWEB). Można powiedzieć, że to niedługa, zwięzła informacja, która wcale nie musi być wyrażona słownie, może występować w postaci graficznej. Może być ironiczna, zabawna, ważne, by przyciągała uwagę i robiła furorę w sieci. Internet ma wiele mocnych stron. Możemy w nim szybko i sprawnie odnaleźć informacje na każdy temat. Z Internetu możemy ściągnąć darmową książkę, muzykę, dostępne są również darmowe systemy operacyjne.