You are here

Co wolno powiedzieć na temat korzyści i wad grywania w gry komputerowe?

Gry komputerowe są aktualnie bardzo częstym i popularnym tematem. Co krok słyszymy o tym, iż na rynku pojawiła się jakaś nowiuteńka gra. Masa osób regularnie grywa w gry komputerowe, tyczy się to zarówno dzieci, młodzieży jak również osób dorosłych. Na temat gier komputerowych mówi się dzisiaj bardzo dużo, między innymi często poruszaną problematyką są zalety i wady gier komputerowych. Dziś zdołamy wyróżnić osoby, które twierdzą, że gry komputerowe są tylko szkodliwe i nie mają żadnych zalet. Ale czy tak jest naprawdę? Warto zastanowić się nad tym jakie pozytywy i negatywy faktycznie niesie za sobą granie w gry komputerowe.

kontroler do Xbox-a
Author: John Morgan
Source: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o wartości to nie da się ukryć, że gry pozwalają na kreowanie fantazji i rozwijają nasz umysł. Uczą również strategicznego myślenia. Do tego nie zapominajmy o tym, iż istnieje multum gier logicznych oraz edukacyjnych, jakie na przykład uczą dzieci nowych rzeczy, pomagają w nauce języka obcego i tak dalej. Do tego granie w gry komputerowe jest też wyśmienitą rozrywką i może być nadzwyczaj atrakcyjnym hobby. Dużo osób czyta książki, ogląda filmy, jeździ na rowerze, a inni lubią grać w gry i niewątpliwie nie ma nic w tym złego. A właśnie granie i zbieranie różnych rzeczy i gadżetów związanych z grami może się okazać równie interesującym zainteresowaniem (tutaj zobaczysz przykłady: świetne gadżety dla graczy).

gra konputerowa Diablo II
Author: Corey Marshall
Source: http://www.flickr.com
Granie w gry komputerowe niesie za sobą także parę wad. Dziś zdołamy znaleźć mnóstwo niezwykle bestialskich gier, pełnych przemocy - nie można zaprzeczyć, iż na młode umysły może to mieć negatywny wpływ, szczególnie, jeśli mówimy o osobach uzależnionych od gier komputerowych. Nadzwyczaj łatwo jest zatracić się pomiędzy iluzją, fikcją a rzeczywistością, wobec tego dzienne granie przed komputerem po kilkanaście godzin na pewno nie jest słuszne. A szybko można zgubić rachubę czasu, zwłaszcza jeśli gracz posiada zaawansowany i dobry sprzęt, który prawie zastępuje mu życie w realu. Wystarczy sprzęt taki jak na przykład takie jak tu - http://www.ceneo.pl/Akcesoria_i_kontrolery_do_gier.

Osoby, które cały swój wolny czas spędzają przed komputerem często mają kłopoty z nawiązywaniem kontaktów z innymi ludźmi, odcinają się od rzeczywistego świata. Wskutek tego grając w gry komputerowe niezmiernie istotne jest zachowywanie dystansu, podobnie jak w wielu innych rzeczach. Powinno się też wybierać wartościowe gry, takie jakie mogą nas czegoś nauczyć i są interesujące, a nie jedynie propagują przemoc i zawiść do innych osób.